Mastodon

Hakkında


Monolog neden kuruldu?

Bugün bir alanda uzman olmak artık tek başına yeterli değil. Sektörler dahi birbiriyle yakınlaşmadan kitlelerini büyütemiyor. Kendinizi mesleki olarak yeterli de görseniz paylaşımın çok olduğu bir çağda sosyal yönden geri kalıyorsunuz. Bu durum mesleki başarıyı da etkiliyor. Bu sebeple bildiğiniz her şey sürekli güncellenirken uzmanlığınıza güvenip değişime adapte olamamak sizi geriye götürüyor.

Yakında yapay zekanın bir çok işi devralması bekleniyor. Bunun dışında birçok mesleğin tasfiye olacağı ve yeni mesleklerin ortaya çıkacağı bir dönemdeyiz. Kısacası yeniden doğduğumuz bir zamanı yaşadığımızı söyleyebiliriz. Bu sebeple kendimize değer katacak yeni yetenekler ve bir bakış açısı kazanmamız lazım.

Monolog, bu düşünce doğrultusunda kurulan kişisel bir blog. Her pazar yeni bir konu ve fikir hakkında düşüncelerin yazıldığı, yazarak yeni şeylerin öğrenildiği ve paylaşıldığı bir platform.


Yazar Hakkında

Hakan Tanar

Hakan Tanar 11 Mayıs 1971 yılında Adana’da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. 30 yıl satış ve pazarlama sektöründe çalıştı. Satış temsilciliğinden üst düzey yöneticiliğe kadar farklı kademelerde görev yaptı. Kendi işini kurarak perakende sektöründe 8 yıl faaliyette bulundu.

Gerek profesyonel hayatında gerek ticaret hayatında edindiği en büyük tecrübe öğrenmenin hayat boyu sürdüğüdür. Bu içselleştirilmiş bir tecrübedir.

Yazmaya olan isteği ve öğrenmeye duyduğu merakı eski işini bırakıp kişisel blog açmasına sebep oldu. Bugün ilgi duyduğu konular hakkında bildiklerini ve öğrendiklerini Monolog’da paylaşıyor.