Mastodon

Hakkında


Monolog neden kuruldu?

Bugün bir alanda uzman olmak artık tek başına yeterli değil. Sektörler dahi birbiriyle yakınlaşmadan kitlelerini büyütemiyor. Kendinizi mesleki olarak yeterli görseniz de paylaşımın çok olduğu bir çağda sosyal yönden geri kalıyorsunuz. Bu durum mesleki başarıyı da etkiliyor. Bu sebeple bildiğiniz her şey sürekli güncellenirken uzmanlığınıza güvenip değişime adapte olamamak sizi geriye götürüyor.

Monolog’da birçok konu başlığı görebilirsiniz ve neden belli bir alanda yazmadığımı sorabilirsiniz. Bunun sebebi, yaşadığımız çağın hepimizi birbirimize bağlaması. Kategori çok görünse de teknoloji ile hepsi temelde birbirine bağlanıyor. Bu da benzer hayatları yaşamamıza sebep oluyor. Ortak sorunlarımız var. Ortak bir yaşam ve kültür yaratıyoruz. Yapay zeka, hepimizden topladığı verilerden ortak bir cevap üretip bize sunuyor. Sonuçta ortak kullandığımız teknoloji ile ortak bir tarih yaratıyoruz. Farklı başlıklarda yazıyor görünsem de aslında tek bir konuda yazıyorum. Bu sitenin konusu olan kategorilerde teknolojiye değinmeden tamamladığım çok az yazı var.

Bir teknoloji devrimi yaşıyoruz. Teknoloji bizi dönüştürüyor. Başka biri oluyoruz. Yaşadığımız ekonomik düzenden bireysel ilişkilerimize kadar teknoloji her şeyin evrilmesine sebep oluyor. Öngöremediğimiz bir dünyada yeni çağ, bana inanılmaz bir konu zenginliği veriyor.

Yakında yapay zekanın bir çok işi devralması bekleniyor. Bunun dışında birçok mesleğin tasfiye olacağı ve yeni mesleklerin ortaya çıkacağı bir dönemdeyiz. Kısacası yeniden doğduğumuz bir zamanı yaşadığımızı söyleyebilirim. Bu sebeple kendimize değer katacak yeni yetenekler ve bir bakış açısı kazanmamız lazım.

Böyle bir ortamda düşüncelerimi kendimle yaptığım sohbetle geliştiriyorum. Monolog, bu düşünce doğrultusunda kurulan kişisel bir blog. Yeni bir konu ve fikir hakkında yazdığım, yazarak yeni şeyler öğrendiğim ve paylaştığım bir platform. Her Pazar saat 10:00’da görüşmek dileğiyle..


Yazar Hakkında

Hakan Tanar

Hakan Tanar 11 Mayıs 1971 yılında Adana’da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. 30 yıl satış ve pazarlama sektöründe çalıştı. Satış temsilciliğinden üst düzey yöneticiliğe kadar farklı kademelerde görev yaptı. Kendi işini kurarak perakende sektöründe 8 yıl faaliyette bulundu.

Gerek profesyonel hayatında gerek ticaret hayatında edindiği en büyük tecrübe öğrenmenin hayat boyu sürdüğüdür. Bu içselleştirilmiş bir tecrübedir.

Yazmaya olan isteği ve öğrenmeye duyduğu merakı eski işini bırakıp kişisel blog açmasına sebep oldu. Bugün ilgi duyduğu konular hakkında bildiklerini ve öğrendiklerini Monolog’da paylaşıyor.